Clear filters
 • Okullarda Ortak Dil Kullanımı

  Okullarda ICF kullanımını sağlamak için oluşturulan bir Erasmus+ projesi 

  “Okullarda Ortak Dil Kullanımı” projesi ile gelişimsel farklılıkları olan öğrencilerle çalışan profesyonellerin kullanabileceği araçlar oluşturulması hedeflenmektedir. Bu araçlarda, çocuğun bireysel öğrenme düzeyini tanımlamak ve beceri temelli, bütünsel, disiplinlerarası değerlendirmeye ve planlama sürecine olanak tanımak için ICF (İşlevsellik, Yeti Yitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırılması - International Classification of Functioning, Dünya Sağlık Örgütü 2001) kullanılmaktadır. 

  Proje Prof. Dr. Manfred Pretis koordinasyonunda Avusturya, Almanya, Makedonya ve Türkiye olmak üzere 4 Avrupa ülkesinden 10 ortak ile uygulanmaktadır. 1 Ekim 2018 tarihinde başlamıştır ve 31 Ağustos 2021 tarihinde tamamlanacaktır. 

    DAHA     

 • O1 Bilgilendirme Paketi 'Okulda ICF'

   O1 Bilgilendirme Paketi özel ihtiyaçları olan öğrencilerin durumunu çevresini de dikkate alarak tanımlama ve değerlendirme için ICF’in ortak bir dil olarak kullanımını mümkün kılan, okullardaki uzmanlar için uyarlanmış eğitim araçlarından oluşmaktadır.


 • O2 Aynı Dili Kullanın

  O2 ebeveynlerin kendi şartlarında ICF’i kullanmasını ve böylece okuldaki eğitimcilerin aynı kodlar ve benzer gözlemlere yönelmesini sağlayan etkileşimli bir veri tabanı sunacaktır. Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) hazırladığı ve oldukça teknik bir dile sahip olan ICF’nin okuldaki eğitimciler için düzenlenen versiyonu gibi ebeveynler için de kolay okunur versiyonu düzenlenecektir.

 • O3 Takımın bir parçası olmama izin ver

  “Takımın bir parçası olmama izin ver” özel gereksinimi olan öğrencilerin kendi öğrenme durumlarını belirlemeleri için kullanılacak bir ölçme/değerlendirme aracıdır. Bu araç öncelikli olarak, aracı öğrencilerle birlikte kullanacak ve nasıl kullanacağını öğrenmesi gereken öğretmenlere yöneliktir.

 • O4 ICF Test Tercümanı (ICF-TT)

  O4 "ICF test tercümanı" olarak yapılandırılmıştır. Çocukla ilgili gözlemlere karşılık gelen ICF öğelerini, kendi kendine öğrenen web veritabanı gibi, uzman bir sistem sayesinde ilişkilendirmeye izin veren bilişim teknolojileri tabanlı çevrimiçi bir araçtır. Bu yeni geliştirilmiş “Test Tercümanı” psikolojik testlerle ICF arasındaki boşluğu dolduracaktır. Diğer bir deyişle psikolojik test verileri ICF kodlarına çevrilecektir.

21 Eki 2019;
12:00AM
Comenius Association Autumn Meeting at the University College of Teacher Education Styria
06 Kas 2019;
08:00AM - 05:00PM
ICF Basis Training
13 Kas 2019;
01:00PM - 04:00PM
3rd Project Meeting Skopje
15 Kas 2019;
08:00AM - 05:00PM
ICF Multipler Conference Skopje
22 Kas 2019;
08:00AM - 05:00PM
ICF Präsentation
09 Ara 2019;
12:00AM
Newsletterbeitrag Schulpsychologie
Clear filters
Clear filters
Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.
Daha fazla bilgi tamam