Comenius Derneği Konferansı  – 21.Yüzyılda Eğitim

Üniversite Koleji Eğitim Fakültesi Styria, Comenius Derneği Yıllık Sonbahar Toplantısının bir parçası olan 18. Come2Graz Uluslararası Haftasına başarı ile ev sahipliği yaptı. Haftanın teması evde uluslararasılaşmayı teşvik eden yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim ve işbirliği konularını içeren “21. Yüzyılda Eğitim”di.

16 ülkedeki 25 ortak kuruluşun konukları, Uluslararası Haftaya katıldı ve Comenius Derneği'nin 30. yıl dönümünün kutlanmasının yanı sıra, okul ziyaretleri, ağ oluşturma yemekleri ve gezilerle zenginleştirilmiş yoğun bir programın olduğu konaklamalarından memnun kaldılar.

25 Ekim’de Çeşitlilik Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Başkanı Susanne Linhofer, Comenius Derneği Başkanı Geneve Laloy, Styria Kolej Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Rektörü tarafından açılışı yapılan konferansın başlangıcında bilgilendirici haftanın ilginç noktaları vurgulandı. Avusturya’dan IMC HF Krems Rektörü Prof. Mag. Eva Werner ve Avrupa Konseyi STK'ları Konferansı Başkanı Anna Rurka tarafından etkileyici iki temel düşüncenin  (Yerel Eğit- Global Düşün ve Hareket et- Müfredatın Uluslararasılaştırılması ve yeterlik arttırma) / (“21. Yüzyılın demokratik zorluklarına cevap vermek için hangi eğitime ihtiyacımız var? Avrupa Standartları Konseyi”) paylaşılmasının ardından, 150'den fazla katılımcı uluslararası öğretim görevlileri ve Üniversite Koleji Eğitim Fakültesi öğretim görevlileri tarafından sunulan 15 çalıştayda yer aldı.

Silvia Kopp-Sixt ve Katerina Todorova, ICF'nin felsefesini, ICF'yi destekleyici politikaları kapsayıcı eğitimi teşvik eden karşılaştırmalı bir uluslararası perspektiften ve çeşitli ülkelerdeki okullarda günlük olarak kullanmak üzere ICF Okullarda Ortak Bir Dil projesinde geliştirilen aracı sundukları bir atölye çalışması yaptı. Yaklaşık 10 ülkeyi temsil eden 20 katılımcının tepkisi çok büyüktü. Çalıştayın ardından aile dostu versiyonun diğer dillere çevrilmesi için proje temsilcilerine yapılan dört talep ulaştı: Hollandaca, İspanyolca, Fransızca ve Çekçe. Bu ​​işbirlikleri ve projemizle ilgili uluslararası diyaloğu sürdüreceğiz.

 

eu-logo-en
© ICF-School.eu 2018-2021Disclaimer

LOGIN Kullanıcı Girişi

SADECE WEB SİTESİ-YÖNETİCİLERİ İÇİN

Çerezler size hizmetlerimizi sunmamızı kolaylaştırır. Hizmetlerimizin kullanımı ile çerezleri kullanmamıza izin veriyorsunuz.